W HTH Clinic skupiamy się na fizjoterapii dzieci i niemowląt, która wspiera w prawidłowy rozwój. Nasi specjaliści łączą doświadczenie, pasję, holistyczne podejście do małego pacjenta. Patrzymy szeroko na dolegliwości, z którymi przychodzą mali pacjenci. Dobro dziecka jest dla nas najważniejsze.

fizjo_terapia_dzieci_niemowlat

Skuteczna fizjoterapia dzieci

Fizjoterapeuta dziecięcy w HTH Clinic na Ursynowie posługuje się sprawdzonymi i skutecznymi metodami rehabilitacji. W naszej klinice leczymy najmłodszych pacjentów przy zastosowaniu metody NDT-Bobath, trójpłaszczyznowej terapii wad stóp czy najskuteczniejszej terapii wad postawy.

Napięcie wywołane wzrostem tkanek i narządów wpływają na prawidłowy rozwój dzieci. Tak samo ważne są zmiany nabyte w łonie lub w wieku niemowlęcym. Przy wsparciu fizjoterapeuty dzieci i niemowlęta unikają trwałych nieprawidłowości, chorób i wad postawy ciążących przez całe życie.

W ramach fizjoterapii dzieci i niemowląt leczymy takie choroby, jak:

 • zmniejszone napięcie mięśniowe,
 • zwiększone napięcie mięśniowe,
 • asymetria ułożenia ciała niemowlęcia,
 • dysplazję stawów biodrowych,
 • spłaszczenie głowy w pierwszych miesiącach życia,
 • kręcz szyi,
 • choroby genetyczne,
 • choroby neurologiczne niemowląt,
 • opóźnienia rozwojowe niemowląt i dzieci,
 • skrzywienia kręgosłupa,
 • asymetria łopatek,
 • asymetria kręgosłupa,
 • wady stóp,

Co wyróżnia HTH Clinic

Najważniejszy jest mały pacjent

Od pierwszej konsultacji do momentu zakończenia rehabilitacji w HTH Clinic stawiamy pacjenta na pierwszym miejscu. Wierzymy, że dzięki połączeniu indywidualnego podejścia z wiedzą, pasją naszych rehabilitantów, fizjoterapia pozytywnie wpływamy na zdrowie i życie dzieci i niemowląt.

Holistyczna fizjoterapia

W HTH Clinic traktujemy pacjenta jako spójną całość. W trakcie fizjoterapii dążymy do równowagi całego ciała składającego się z mniejszych elementów.  Terapia holistyczna uruchamia procesy zdrowienia, wspiera wzorce ruchu i zachowań. Cały czas poszerzamy umiejętności z dziedziny fizjoterapii i pochodnych technik terapeutycznych.

Szybkie terminy

Wiemy, jak ważny jest czas w fizjoterapii dzieci, dlatego w naszej klinice na Ursynowie oferujemy szybkie terminy konsultacji i rozpoczęcia rehabilitacji dzieci. Cały czas rozwijamy się i chcemy rozszerzać nasze usługi fizjoterapii dzieci i niemowląt, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić rodzicom szybkie konsultacje.

Zapisz się już dziś na pierwszą konsultację!

Umów pierwszą konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym

Umów pierwszą konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym:

660-166-458

Fizjoterapia dostosowana do wieku dziecka

Niemowlęta od 0 do 12 miesiąca życia

Pierwsze miesiące życia są kluczowe dla dalszego prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Podczas konsultacji niemowlęcia otrzymasz opis rozwoju swojego dziecka. Zachęcamy młodych rodziców do wizyty nakierowanej na prawidłową pielęgnację niemowlęcia oraz instruktaż postępowania z dzieckiem (przewijanie, noszenie, układanie). W ramach profilaktyki pierwsza taka wizyta może się odbyć około 3 miesiąca życia.

fizjoterapia_dzieci_warszawa

Dzieci w wieku 1-3 lata

Wizyta u fizjoterapeuty dzieci w tym wieku może być podyktowana niepewnością rodziców co do prawidłowego rozwoju pociech. Warto zarezerwować konsultacje u fizjoterapeuty dziecięcego, jeśli masz wątpliwości do prawidłowego napięcia mięśniowego lub zauważyłaś początki wad postawy. Tematem indywidualnej konsultacji może być również podążanie za prawidłowym psychoruchowym rozwojem dziecka.

Dzieci w wieku 4 - 10 lat

Częstą przyczyną wizyt u fizjoterapeuty dzieci w tym wieku są podejrzenia wad postawy lub ich podejrzenia. Innym powodem wizyt może być płaskostopie. Szybki wzrost w tym wieku może powodować lub pogłębić problem z motoryką małych pacjentów. Właściwy dobór metod fizjoterapii wpływa na wyniki, a te na mogą motywować dzieci do dalszego ruchu i wysiłku. 

 

 

Umów pierwszą konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym

Umów pierwszą konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym:

660-166-458

Cennik fizjoterapii dzieci i niemowląt

 

Fizjoterapia dzieci w HTH Clinic  
Jedna wizyta z pakietu 4 sesji dzieci i niemowląt50 min175 zł
Jedna wizyta z pakietu 6 sesji dzieci i niemowląt 50 min170 zł
Trójpłaszczyznowa Terapia Wad Postawy 50 min170 zł
Terapia dzieci bez pakietu 50 min200 zł
Metoda NDT-Boboth50 min200 zł
Konsultacja fizjoterapeutyczna dzieci i niemowląt60 min210 zł
Fizjoterapeuta dziecięcy

Klaudia Petrusiewicz - fizjoterapeuta dziecięcy

Klaudia ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii, a następnie kontynuowała studia doktorskie na Uniwersytecie w Łodzi na kierunku fizjoterapia.  Klaudia jest również dyplomowaną terapeutką metody  NDT Bobath.

 

Fizjoterapeutka od 6 lat zajmuję się terapią dzieci oraz niemowląt, a szczególności tych z problemami neurologicznymi oraz zaburzeniami rozwojowymi.

Swoje umiejętności zawodowe zdobywała w szpitalach, hospicjum domowym oraz w gabinetach fizjoterapeutycznych.


Od lat interesuje ją praca z małym pacjentem. W każdej wolnej chwili stara się poszerzać swoją holistyczną wiedzę przez uczestniczenie w kolejnych kursach i szkoleniach. Problemy każdego małego pacjenta rozpatruje bardzo indywidualnie.

 

Prywatnie Klaudia jest mamą małego Ignasia. Przeczytaj więcej o Klaudii.

HTH Clinic znajdziesz na Ursynowie