Terapią wisceralną możesz się zainteresować, jeśli dotyka Cie brak snu, stres, nieodpowiednia dieta i siedzący tryb życia, czy to brzmi znajomo? Można by powiedzieć, że są to już problemy cywilizacyjne, dotykające ludzi na całym świecie. Ich obecność powoduje różne inne problemy w ciele m.in. te z brzuchem, ból w różnych częściach ciała. 


Jesteśmy coraz bardziej świadomi i zaczynamy lepiej odczytywać sygnały płynące z naszych ciał. Wiemy więc, że ból brzucha może być sygnałem, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego i niekoniecznie ma to związek ze świeżością zjedzonego przez nas posiłku. Z tego właśnie powodu coraz więcej pacjentów pyta o terapię wisceralną, szukając rozwiązania swoich problemów związanych z bólem brzucha.

Wylecz ból masażem wisceralnym w Warszawie

Co to jest terapia wisceralna? To inaczej masaż w obrębie brzucha, który pozwala uwolnić znajdujące się w jamie brzusznej organy, mięśnie i powięź od napięć. Dzięki temu dolegliwości bólowe zmniejszają się i powraca prawidłowy stan układu trzewnego. Masaż ten świetnie sprawdzi się w przypadku:

masaż wisceralny w Warszawie

Ile trwa terapia wisceralna w Warszawie

Czas trwania terapii wisceralnej w naszej klinice na Ursynowie w Warszawie jest różny i zależy przede wszystkim od pacjenta, jego potrzeb i problemów zdrowotnych. Czasami widoczną poprawę pacjenci zauważają już po pierwszej wizycie i zgłaszają odczuwanie mniejszych dolegliwości bólowych. 

 

Jednak, żeby poczuć i zobaczyć widoczną poprawę trzeba zarezerwować minimum 6 spotkań z fizjoterapeutą. Jak już wspomnieliśmy, problemy z trzewiami wynikają w większości z problemów cywilizacyjnych i niezdrowego stylu życia. Aby terapia wisceralna przyniosła odpowiednie, długofalowe rezultaty należy na stałe włączyć ją do profilaktyki zdrowia, zadbać o odpowiednią ilość i higienę snu, zdrową dietę i ruch fizyczny. 

 

Biorąc pod uwagę styl życia, nieodpowiednią dietę, stres, naszym stałym pacjentom rekomendujemy masaż wisceralny, jako profilaktykę zapobiegania nawracających problemów z brzuchem oraz bólu w różnych okolicach ciała. Warto uwzględnić terapię wisceralną minimum 1 raz w miesiącu w celu uniknięcia nawrotów objawów, z którymi zgłosił się do nas pacjent. Tak samo rekomendujemy w przypadku innych ćwiczeń w ramach fizjoterapii dla dorosłych

Doświadczeni specjaliści terapii wisceralnej

Terapię wisceralną w naszej klinice na Ursynowie wykonują nasi wykwalifikowani i doświadczeni fizjoterapeuci. Każdy z ekspertów ma ukończone odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami z zakresu wykorzystania masażu wisceralnego. Przychodząc do nas na masaż, możesz być pewien, że jego wykonanie jest całkowicie bezpieczne i przyniesie Ci oczekiwaną ulgę od bólu. 

 

Przed rozpoczęciem terapii wisceralnej wykonujemy ocenę stanu twojego ciała. W naszej klinice w Warszawie do leczenia podchodzimy holistycznie, dlatego masz pewność, że twój przypadek zostanie rozpatrzony pod kątem przeszłych urazów, które mogą mieć wpływ na Twój obecny stan zdrowia. W takich przypadkach możemy zaproponować ćwiczenia rehabilitacyjne, rehabilitacji kręgosłupa czy rehabilitację skręconej kostki, a dla przyszłych mam – fizjoterapie kobiet w ciąży lub fizjoterapię dzieci i niemowląt.    

Umów się z fizjoterapeutą

Umów się z fizjoterapeutą

Zapraszamy na konsultacje w ramach terapii wisceralnej

 

Jeśli chcesz znaleźć przyczynę swojego bólu brzucha, problemów z jelitami, bolesnych miesiączek lub problemów z bólem kręgosłupa, zapraszamy Cię do naszego kliniki w Warszawie, gdzie przeprowadzamy konsultacje mające na celu dobór metod leczenia i zaproponowanie indywidualnego planu rehabilitacji, dopasowanego do potrzeb Twojego organizmu. 

 

Ból i dyskomfort nie musi dłużej odbierać Ci radości z życia, wystarczy poznać jego przyczynę i odpowiednio się nią zaopiekować. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do nich umów pierwszą wizytę konsultacyjną już dziś pod numerem telefonu 660 166 458 lub na Booksy. Nasza klinika znajduje się na ul. Indiry Gandhi 35/ U9 na Ursynowie w Warszawie. 

HTH Clinic znajdziesz na Ursynowie