HTH Clinic - z nami zrobisz pierwsze kroki do pełnej sprawności
/thumbs/849×442×c/entries/masaz-kobiwt-w-ciazy.jpg

Masaż kobiet w ciąży — na czym polega i jakie przynosi korzyści?

Dla niektórych kobiet ciąża jest jak spacer po parku, jednak dla wielu przyszłych mam stan ten wiąże się z dyskomfortem. Kiedy spodziewasz się dziecka, ciało szybko się zmienia, dlatego tak ważne jest, abyś poświęciła więcej czasu swoim potrzebom. Co powiesz na relaksujący masaż ciążowy? W naszej klinice HTH Clinic Warszawa na Ursynowie stosujemy holistyczne podejście do masażu kobiet w ciąży – zaopiekujemy się Tobą w najdelikatniejszy sposób, dzięki temu w końcu poczujesz ulgę i zadowolenie.

Czego możesz oczekiwać od masażu w ciąży? Jakie są jego korzyści? Poniżej w skrócie odpowiadamy na te pytania.

Dlaczego warto stosować masaż w ciąży

Po pierwsze: gratulacje! Ciąża, a następnie poród nie są łatwym zadaniem. Dlatego — mamy dla Ciebie masaż dla kobiet w ciąży w naszej klinice w Warszawie. Przyniesie Ci on wiele korzyści: zaczniesz lepiej sypiać, a dzięki temu będziesz mieć więcej energii w ciągu dnia. Masaż sprawi, że zrelaksujesz się, przez co dziecko też na tym skorzysta! Zrelaksowana mama to szczęśliwe dziecko.

Masaż kobiet w ciąży Warszawa — łagodzenie bólu

Jeśli cierpisz na dolegliwości fizyczne związane z ciążą, my Ci pomożemy. Naszą specjalizacją jest fizjoterapia dorosłych, dlatego doskonale rozumiemy, co czują nasze pacjentki. Proponowany przez nas masaż dla kobiet w ciąży pobudzi krążenie krwi w całym ciele, co znacznie zmniejszy odczuwany przez Ciebie ból kręgosłupa i szybko poprawi Twoje samopoczucie. Nasza lokalizacja to Warszawa Kabaty.

Korzyści z masażu w ciąży

 • zmniejsza zmęczenie, pomaga na bezsenność, zapewnia lepszy odpoczynek i regenerację;
 • zwalcza stres i niepokój;
 • łagodzi typowe skurcze nóg, które pojawiają się w czasie ciąży;
 • zmniejsza napięcie mięśni;
 • działa relaksująco;
 • zmniejsza prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu;
 • poprawia pracę jelit;
 • zmniejsza ewentualne obrzęki;
 • łagodzi bóle stawów;
 • poprawia elastyczność skóry, zapobiegając powstawaniu rozstępów;
 • poprawia postawę ciała, dzięki czemu lepiej poradzisz sobie z dyskomfortem;
 • pobudza krążenie limfatyczne;
 • tonizuje, relaksuje i rewitalizuje mięśnie.

Masaż kobiet w ciąży Warszawa — ulga i relaks dla przyszłej mamy

Pomyśl tylko o tym, jak ciężko pracuje Twoje ciało w czasie ciąży, aby zrobić miejsce dla Twojego dziecka i zapewnić mu rozwój. Proces ten może być obciążający, a dodatkowy ciężar brzucha sprawia, że ​​mięśnie pleców i nóg muszą pracować ciężej. W naszej klinice, podczas masażu dla kobiet w ciąży zrelaksujesz się i nabierzesz sił, a także świadomie zastanowisz się nad wszystkimi zmianami zachodzącymi w Twoim ciele.

Eksperci od masażu kobiet w ciąży

Chcesz, żeby Twoje ciało po ciąży pozostało jędrne, zrelaksowane i zdrowe? Naszą specjalizacją jest fizjoterapia kobiet w ciąży w Warszawie na Ursynowie oraz terapia wisceralna. W HTH Clinic na Kabatach oferujemy delikatny masaż ciążowy, podczas którego skupimy się na Twoim ciele. Jesteśmy ekspertami od masażu dla kobiet w ciąży, a ponadto stosujemy holistyczne podejście, dzięki czemu podejdziemy do Ciebie indywidualnie i kompleksowo. Zarezerwuj już dziś masaż ciążowy, który przyniesie Ci ul