HTH Clinic - z nami zrobisz pierwsze kroki do pełnej sprawności

Rehabilitacja po operacji w Warszawie

Wszystkich pacjentów po operacji zapraszamy do kliniki fizjoterapii na Ursynowie w Warszawie, gdzie pomożemy Ci wrócić do pełnej sprawności. Na co dzień pomagamy dziesiątkom pacjentom w ramach rehabilitacji po operacji. Umów wizytę telefonicznie 660 166 458 lub zarezerwuj przez booksy

Przy rejestracji zapytaj o 20% zniżki dla nowych pacjentów w ramach letniej promocji "Akcja Rehabilitacja".

/thumbs/1290×457×c/entries/rehabilitacja-po-operacji-Warszawa.jpg

Jeśli niedawno przeszedłeś operację i nadal masz trudności z wykonywaniem codziennych czynności, doskonale Cię rozumiemy. Możesz liczyć na naszą pomoc. Rehabilitacja po operacji to zadanie wymagające holistycznego podejścia, dlatego w HTH Clinic oferujemy pomoc wyspecjalizowanych fizjoterapeutów. Z nami wrócisz do pełnej sprawności po urazie.

Jak rehabilitujemy po operacji

Umów wizytę

Umów pierwszą konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym.

Zadzwoń

Jeśli potrzebna Ci rehabilitacja po operacji w Warszawie, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych fizjoterapeutów w HTH Clinic. Tego rodzaju zabiegi powinny być przeprowadzone w sposób odpowiedzialny i kontrolowany. U nas otrzymasz indywidualny plan rehabilitacji dorosłych opracowany na podstawie wywiadu wstępnego i badania fizykalnego. Rehabilitacja po operacji na Ursynowie w HTH Clinic pozwoli Ci odzyskać pełną kontrolę nad powrotem do zdrowia po urazie.

20% rabatu na pierwszą wizytę

W wakacje mamy "Akcję Rehabilitację". Przez całe wakacje nowi pacjenci otrzymują 20% zniżki na pierwszą wizytę w HTH Clinic. Rabat otrzymasz podczas rejestracji telefonicznej. Umów wizytę telefonicznie 660 166 458 lub zarezerwuj przez booksy i zapytaj o 20% rabatu.  Promocja obowiązuje do końca sierpnia 2024 roku.

Rehabilitacja po operacji w 4 krokach

Naszym pacjentom pomagamy wrócić do sprawności po operacji. Poniżej przedstawiliśmy 4 kroki rehabilitacji po operacji, które są kluczem do skutecznego leczenia.

1. Praca z blizną

Delikatny masaż blizny oraz jej bliskiego obszaru może pomóc zmniejszyć jej widoczność, zredukować swędzenie, a także poprawić elastyczność skóry i zwiększyć ukrwienie. Z tego powodu praca z blizną oraz jej aktywacja jest niezwykle ważna w procesie rehabilitacji pooperacyjnej.

2. Zmniejszeni opuchlizny

Kolejnym ważnym krokiem podczas rehabilitacji pooperacyjnej jest praca z opuchlizną i obrzękiem. W tym celu nasi fizjoterapeuci z HTH Clinic wykonują specjalne zabiegi manualne takie, jak np. delikatny i nieinwazyjny masaż limfatyczny, który ma za zadanie pobudzić układ wchłaniania obrzęku.

3. Zwierzenie zakres ruchowego

Fizjoterapia po operacji ma za zadanie umożliwić pacjentowi odzyskanie pełnej sprawności. Dlatego po zmniejszeniu opuchlizny oraz zagojeniu blizny, ważne jest wsparcie ruchu kończyn górnych i dolnych. W tym celu rehabilitant wybiera odpowiednie zabiegi, mające zwiększyć zakres ruchowy i umożliwić prawidłowe poruszanie się.

4. Praca nad siłą mięśni

Wzmacnianie siły mięśni to ostatni etap powrotu do pełnej sprawności po operacji. W tym celu stosuje się wybrane zabiegi oraz ćwiczenia, mające na celu przywrócenie prawidłowej siły mięśni.

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa szyjnego

Po operacji kręgosłupa szyjnego należy zwrócić uwagę na swoją postawę i wykonywane ruchy. Jedną ze świadczonych przez nas usług w HTH Clinic jest rehabilitacja po operacji na Ursynowie. Rehabilitacja kręgosłupa w naszej klinice na Ursynowie pomoże Ci wrócić do zdrowia, a w okresie rekonwalescencji jest ona ważniejsza niż kiedykolwiek. Jeśli dodatkowo cierpisz na dolegliwości związane z bólem głowy, dobrym rozwiązaniem może być terapia czaszkowo-krzyżowa, która łagodzi objawy napięcia w obrębie czaszki oraz kręgosłupa, zmniejszając napięcie mięśni.

Rehabilitacja po operacji biodra

Po operacji biodra rozpoczyna się rekonwalescencji. W HTH Clinic przygotujemy specjalny plan rehabilitacji, który postawi Cię na nogi w mgnieniu oka. Nasi fizjoterapeuci pomogą Ci od nowa zbudować pełną mobilność, dzień po dniu od zabiegu. Warto wspomnieć, że rehabilitacja po operacji biodra powinna być dostosowana w indywidualny sposób, który uwzględni stan pacjenta. W skład rehabilitacji wchodzić mogą proste ćwiczenia zlecone przez naszych fizjoterapeutów (np. powolne zginanie nogi w kolanie, napinanie pośladków), mobilizacja blizny, lub też ćwiczenia siłowe, bądź rozciągające. W zależności od potrzeb stosujemy też zabiegi takie, jak terapia manualna, suche igłowanie itp.

Rehabilitacja po operacji kolana

Rehabilitacja stawu kolanowego to proces wymagający. Często poprawę można zauważyć dopiero po trzech lub czterech miesiącach od operacji. W HCH Clinic zapewnimy Ci najlepszą rehabilitację kolana w Warszawie, dzięki której zregenerujesz siły i poczujesz znaczną poprawę. Nasi fizjoterapeuci pokażą Ci zalecane ćwiczenia, które poprawią Twoją mobilność, siłę mięśni, postawę, oraz ruchomość.

Ile trwa rehabilitacja po operacji?

Nasza klinika charakteryzuje się holistycznym podejściem do rehabilitacji — odwiedzający nas pacjenci są pozytywnie zaskoczeni efektami pracy z fizjoterapeutami. Rehabilitacja po operacji to proces, którego czas oszacować można na od 1 miesiąca do pół roku. Wszystko zależy od rodzaju operacji oraz stanu pacjenta. U nas zyskasz fachową pomoc wyszkolonych fizjoterapeutów, którzy dobiorą plan rehabilitacji dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb — będzie on uwzględniał zarówno zabiegi w naszej klinice, jak i wskazania do samodzielnej pracy w domu.

Zapraszamy na konsultacje

Umów już dziś swoją pierwszą wizytę na rehabilitację po operacji w naszej klinice w na Ursynowie w Warszawie. Na co dzień pomagamy dziesiątkom pacjentom w powrocie do pełnego zdrowia po urazach. Umów wizytę telefonicznie 660 166 458 lub zarezerwuj przez Booksy.