HTH Clinic - z nami zrobisz pierwsze kroki do pełnej sprawności

Rehabilitacja barku w Warszawie

Zapraszamy do fizjoterapii na Ursynowie w Warszawie na kompleksową rehabilitację barku. Na co dzień pomagamy dziesiątkom pacjentom w powrocie do pełnego zdrowia. Umów wizytę telefonicznie 660 166 458 lub zarezerwuj przez booksy.


/thumbs/1290×457×c/entries/rehabilitacja-barku.jpg

Usuniemy ból z barku

Jesteśmy ekspertami od usuwania bólu z barku. Wiemy jak pomóc naszym pacjentom, aby skutecznie uwolnić ich od bólu i dyskomfortu. Jak rehabilitujemy? Przede wszystkim wykonując terapię manualną i różnego rodzaju lecznicze masaże, które rozluźniają mięśnie, przyspieszają ich regenerację, a w efekcie łagodzą napięcia i bóle.

Terapię manualną z pozytywnym skutkiem łączymy również z domowymi ćwiczeniami.

Rehabilitacja barku po urazie

W naszej klinice w Warszawie pacjenci często pojawiają się po urazach. Do najczęstszych przyczyn urazów można zaliczyć:

 • Nieszczęśliwy upadek. Nagłe i szybkie upadki na wyciągniętą rękę mogą prowadzić do urazów barku, w tym złamań kości lub uszkodzeń tkanek miękkich.

 • Urazy podczas aktywności sportowych niosą ze sobą ryzyko urazów barku, szczególnie w wyniku zderzeń, upadków lub nagłych skręceń.

 • Powtarzające się przeciążenia w ramach ciężkiej pracy fizycznej może prowadzić do przeciążeń mięśni i ścięgien w okolicy barku, co z kolei zwiększa ryzyko urazów.

 • Nieprawidłowe wzorce ruchowe obciążające bark mogą prowadzić do przeciążeń i urazów barku.

Rehabilitacja barku w czterech krokach

Rehabilitacja po urazach to jedna z naszych specjalizacji i powód dla którego nasi pacjenci wracają do nas i polecają Nas innym pacjentom w Warszawie. W HTH Clinic prowadzimy rehabilitację po urazach barku w czterech krokach:

 1. Konsultacja jest pierwszym krokiem w procesie przyczyn powstania bólu. Na pierwszej konsultacji ustalamy plan działania.

 2. Pozbywamy się bólu. Regularne ćwiczenia, zmiana nawyków uwalniają Twój organizm od bólu

 3. Zwiększamy ruchomość stawu ramiennego, barkowo-obojczykowego i stawu mostkowo-obojczykowego.

 4. Wzmacniamy mięśnie. Do pełnego sukcesu potrzebujemy pracy silnych mięśni

Konsekwencje braku rehabilitacji barku

Umów wizytę

Umów pierwszą konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym.

Zadzwoń

Zaniedbanie urazu barku może nieść za sobą długotrwałe konsekwencje, które wpłyną na jakość życia. Wśród nich możemy wymienić:

 • przewlekły ból,

 • ból nasilający się w nocy, co może być oznaką „zamrożonego barku”,

 • osłabienie mięśni,

 • ograniczenie ruchomości w całej obręczy barkowej,

 • uszkodzenie innych struktur w obrębie barku,

 • utrudnione koordynacji ruchu ręki.

Rehabilitacja barku na Ursynowie w Warszawie

Osoby z Warszawy, które zgłaszają się na rehabilitację barku rozumieją, że zaniedbanie właściwego leczenia i rehabilitacji może skutkować trwałymi problemami. Dlatego na początku warto holistycznie spojrzeć na ból barku. Takie całościowe podejście do ciała pomoże w efektywnym dopasowaniu planu rehabilitacji, który przyniesie ulgę i przywraca pełną sprawność ramienia.

W HTH Clinic Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze. Naszą misją jest usuwanie bólu i przywracanie sprawności. Dążymy do tego by nasi pacjenci wrócili do aktywnego życia po urazach, takich jak np. uraz barku.

Umów już dziś swoją pierwszą wizytę na rehabilitację barku na Ursynowie w Warszawie. Na co dzień pomagamy dziesiątkom pacjentom w powrocie do pełnego zdrowia po urazach. Umów wizytę telefonicznie 660 166 458 lub zarezerwuj przez Booksy.