Jeśli szukasz informacji czy terapia czaszkowo-krzyżowa będzie odpowiednim rozwiązania w przypadku Twoich chorób lub dolegliwości to czytaj dalej. W HTH Clinik naszym pacjentom możemy zaproponować przeprowadzenie terapii czaszkowo-krzyżowa przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie rehabilitacji.

Terapia czaszkowo-krzyżowa, znana również jako terapia cranio-sacralna, jest jednym z odłamów osteopatii, popularnie określanym jako osteopatia kranialna. Terapia czaszkowo-krzyżowa to metoda holistycznego podejścia do organizmu człowieka i praca zarówno nad Twoim ciałem, jak i umysłem. Na czym ona polega?

Czym jest terapia czaszkowo krzyżowa?

Jej głównym celem jest delikatny masaż i uciskanie określonych punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej oraz kości krzyżowej. Terapia czaszkowo-krzyżowa koncentruje się na powięzi, której rozluźnienie może przynieść Ci ulgę zarówno, jeśli dotykają Cię dolegliwości związane z ciałem, jak i z duchem.


Umów się z fizjoterapeutą

Zastosowanie terapii czaszkowo-krzyżowej

Terapia czaszkowo-krzyżowa znalazła zastosowanie w różnych obszarach medycyny i terapii. Będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, gdy dotykają Cię następujące dolegliwości:

Dodatkowo masaż wisceralny wspiera powrót do zdrowia po urazach głowy.


Terapia czaszkowo-krzyżowa w leczeniu bólu głowy i migreny

Bardzo często zgłaszają się do nas osoby, które cierpią na chroniczny ból głowy lub migreny, które potrafią zaburzyć życie. Bardzo dobrze rozumiemy takie osoby z cała pewnością możemy pomóc w takich dolegliwościach  Ból głowy i migrena to dwa bardzo powszechne schorzenia, które znacznie wpływają na jakość Twojego życia. Terapia czaszkowo-krzyżowa może być skutecznym narzędziem w łagodzeniu tych dolegliwości. Poprzez delikatny masaż kości czaszki i kręgosłupa można zmniejszyć napięcie Twoich mięśni, poprawić krążenie krwi i złagodzić towarzyszące Ci napięcie nerwowe. Wszystko to może prowadzić do zmniejszenia częstotliwości i intensywności dotykających Cię bólów głowy czy migren.

Terapia czaszkowo-krzyżowa a choroby związane z uszkodzeniem tkanek mózgu

Choroby neurodegradacyjne, takie jak choroba Alzheimera czy stwardnienie rozsiane, są związane z uszkodzeniem tkanek mózgu i pogorszeniem funkcji układu nerwowego. Terapia czaszkowo-krzyżowa może być wykorzystana jako uzupełniająca metoda terapeutyczna w leczeniu tych schorzeń. Dlaczego działa? Ponieważ poprzez stymulację naturalnego przepływu płynów mózgowo-rdzeniowych, terapia czaszkowo-krzyżowa wspomaga regenerację tkanek w Twoim mózgu, redukuje stany zapalne pojawiające się w Twoim organizmie i łagodzi niektóre objawy, które w związku z dotykającymi Cię chorobami związane z chorobami.

Jak terapia czaszkowo-krzyżowa wspomaga powrót do zdrowia po urazach głowy?

Niektóre urazy głowy mogą być bardzo poważne i prowadzić do wielu trudności w Twoim codziennym życiu. Terapia czaszkowo-krzyżowa odgrywa istotną rolę w procesie rehabilitacji po urazach głowy. Dzięki delikatnym technikom masażu terapeuci są w stanie złagodzić napięcia i blokady w tkankach miękkich, tym samym przywracając równowagę i poprawiając funkcję Twojego układu nerwowego. Dzięki temu Twoje rany będą szybciej się goić, odczuwany przez Ciebie ból zmniejszy się, a funkcje poznawcze znacznie się poprawią. 

Korzyści dla pacjenta wynikające z zastosowania terapii czaszkowo-krzyżowej

Osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem terapii czaszkowo-krzyżowej pytają o korzyści takiego sposobu leczenia. Dlaczego przed podjęciem decyzji warto, abyś znał korzyści płynące z terapii czaszkowo-krzyżowej.

Po pierwsze, terapia ta jest dla Ciebie całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, co oznacza, że nie musisz martwić się o powikłania czy długotrwały powrót do zdrowia. Po drugie, terapia czaszkowo-krzyżowa zapewnia holistyczne podejście do Twojego organizmu. Uwzględnia się w niej całe Twoje ciało i ogólne samopoczucie, a nie tylko konkretny objaw lub schorzenie. Po trzecie, terapia czaszkowo-krzyżowa może być stosowana jako terapia uzupełniająca w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak fizjoterapia czy terapia farmakologiczna.

Terapia czaszkowo-krzyżowa w HTH Clinic w Warszawie

W naszej klinice HTH Clinic w Warszawie oferujemy terapię czaszkowo-krzyżową jako jedną ze skutecznych metod terapii. Nasi wykwalifikowani terapeuci stosują innowacyjne techniki terapeutyczne, aby zapewnić Ci kompleksową opiekę i wsparcie w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i dostosowujemy terapię do Twoich, potrzeb Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze.